Zdobądź Górę

Turnus dla osób które cenią sobie aktywny wypoczynek. Chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe i pobudzić ciało do aktywności fizycznej. Pomożemy Ci zadbać o swoje zdrowie i pokierujemy na indywidualnie dobraną ścieżkę w drodze do zdrowia.

Nasi dietetycy przebadają Cie i dobiorą indywidualny plan dietetyczny przewidziany na czas po turnusie. W trakcie turnusu oczyścisz organizm i wzmocnisz go i odmłodzisz dzięki naszym dietom sirtfood / sirtuinowej i warzywno-owocowej.

Każdy z uczestników będzie pod stała indywidualna opieka fizjoterapeuty. Przewidujemy aktywności fizyczne dostosowane do możliwości uczestników. Spacery nordic walking będą o delikatnym stopniu trudności. Jak i dla osób bardziej zaawansowanych, wymuszające intensywniejsza prace układu krążeniowego. Codzienne ćwiczenia wzmacniające mięśnie głębokie pobudzą do pracy gorset mięśniowy. Jednocześnie wzmacniając szkielet i mięśnie przykręgosłupowe odciążając zbyt przeciążone stawy.

W sezonie letnim stałym punktem aktywności będą zajęcia aquaerobiku w wodzie i zajęcia w plenerze. Przewidujemy również sporo atrakcji pobocznych takich jak wykłady i ćwiczenia plenerowe z botaniki. Spacery i oprowadzania z przewodnikami, historykami, leśniczymi po urokliwych i niezwykłych zakamarkach Góry Św. Anny

                               Pobyty zdrowotne

Pobyty aktywne grupowe

Pobyty organizowane dla grupy znajomych, w małych kameralnych grupach od 4 do 12 osób. Plan pobytu jest indywidualnie umawiany z każdą grupą. Przykładowy pobyt od piątku do niedzieli zawiera 2 kolacje, 2 śniadania i 1 obiad. Nocleg w pokojach 1, 2 lub 3 osobowych, spacer z przewodnikiem z przewodnikiem, możliwość skorzystania z masaży i sauny.

Pobyty dietetyczne

Oferujemy 3 rodzaje pobytów dietetycznych pod kontrola dietetyka klinicznego. Dieta warzywna z sokami, dietą sirtuinową i indywidualnie dobrana dieta w zależności od schorzeń lub pożądanych efektów. W trakcie pobytów organizujemy codzienne ćwiczenia i spacery, wykłady i warsztaty artystyczne. Nieograniczony dostęp do basenu i zabieg masażu w cenie pobytu.

Pobyty indywidualne

Pobyty z pełnym wyżywieniem, zakwaterowaniem i możliwością korzystania z sauny, basenu i masaży. Pozostałe atrakcje kulturalne i sportowe są ustalane indywidualnie.

Wskazania do pobytów dietetycznych

Stres, pośpiech, natłok obowiązków i coraz szybsze tempo życia – tak wygląda codzienność coraz większości z nas. Do tego posiłki spożywane w przypadkowych miejscach i skomponowane w przypadkowy sposób, często duże ilości kawy, napojów gazowanych, papierosy i alkohol. Wszystkie te czynniki negatywnie wpływają na samopoczucie, zdrowie i bardzo często stanowią przyczynę nieprawidłowej, nadmiernej masy ciała.

Sprzyjają licznym schorzeniom i paradoksalnie uniemożliwiają wykorzystanie w pełni potencjału organizmu.

Nie zawsze od razu zdajemy sobie sprawę z zaistniałej sytuacji. Diagnoza jest pierwszym etapem prowadzącym do poprawy stanu zdrowia. Pomocna może być obserwacja zewnętrznych i wewnętrznych symptomów przemęczenia organizmu. Poniżej wymieniono kilka najbardziej charakterystycznych wskazań do przeprowadzenia kuracji. Wystarczy obecność tylko 2 czynników, aby uznać, że warto skorzystać z naszych usług:

 

Jak rozpoznać czy organizm potrzebuje kuracji odnowieniowej:

– nadmierna masa ciała

– bóle kręgosłupa

– cera jest szara, zmęczona

– łamliwe i wypadające włosy

– ciągłe uczucie zmęczenia

– apatia (a nawet stany depresyjne)

– bezsenność

– wypryski na skórze

– uczucie opuchnięcia (twarzy, rąk, nóg)

– skóra jest zwiotczała, mało elastyczna

– pojawił się cellulit

 
 

Przykładowy plan

( pobyt 4 dniowy)

Dzień 1

13-15 :00 Przyjazd uczestników
Przywitanie i zakwaterowanie.
Wypełnianie ankiet i indywidualne rozmowy z dietetykiem
17:00 Kolacja
18:00 Spacer

 

Dzień 2

8:00 Ćwiczenia
9:00 Śniadanie
11:00 Wycieczka
14:00 Obiad
15 -16:00 Masaże, zabiegi
17:00 Spacer/ Warsztaty
18:00 Kolacja
19:00 Seans/Wykłady

Dzień 3

8:00 Ćwiczenia
9:00 Śniadanie
11:00 Wycieczka
14:00 Obiad
15 -16:00 Masaże, zabiegi
17:00 Spacer/ Warsztaty
18:00 Kolacja
19:00 Seans/Wykłady

Dzień 4

8:00 Ćwiczenia / Spacer
9:00 Śniadanie
11:00 Pomiary i konsultacje dietetyczne
11-12:00 Masaże
12:00 Obiad
13:0 Omówienie /Zakończenie
Rozdanie indywidualnych planów żywieniowych